קפלת טוקון: הבטחה שמרוצה בבאסקו, באטנס

קפלת טוקון: הבטחה שמרוצה בבאסקו, באטנס

כשהם עדיין היו בחיים, הוריו חלמו על קפלה שאפשר פשוט ללכת אליהם. הכנסייה הקרובה ביותר הייתה אז קתדרלת בסקו, שהובנה רשמית יותר כקתדרלת סנטו דומינגו דה גוזמן, שנמצאה משלושה קילומטרים משם. הם לא הספיקו זמן רב לראות את הקפלה, אולם בנם, נציג באטנס, פלורנסיו “בוץ ‘עבאד, הצליח להפוך את החזון הזה למציאות.

העבדים הם הבית הבולט ביותר כמו גם הבית החזק ביותר בבטאנס. הם קיימו תפקידים פוליטיים רבים במחוז במשך עשרות שנים. Fundacion Pacita Batanes Nature Lodge, מלון נופש יוקרתי השוכן בגבעה קרובה, שייך גם לשבט. הם אלה שהובילו את הפרויקט, אולם השכונה תרמה רבות לבניית הכנסייה שהיא גם הופכת להיות חלון ראווה של המנהג המנהג כמו גם למיומנות חדשנית של המקומיים.

כנסיית טוקון מובנת גם כמו ההר קפלה כרמל
בעלי מלאכה מקומיים, הבונים החופשיים כמו גם הנגרים פיתחו את הכנסייה, שעיצובם מושפע מבתי האבן המסורתיים המסורתיים (ערימה כמו גם קשירת סלעים להכנת קיר). אדריכלים ג’ובן איגנסיו כמו גם טינה טורראבה סייעו בסך הכל בעיצוב.

כיסוי התקרה תמונות גדולות של קדושי הלקוחות העומדים מול הכנסיות של שש עיריות באטנים, שצוירו על ידי חוקרי מרכז פאקיטה עבאד לאמנויות. חלונות הזכוכית הצבועים כמו גם הספסלים העץ הקשים הם תרומות מחבריהם הטובים של עבאדים כמו גם המשפחה.

הקירות עשויים סלעים, בנויים בצורה מסורתית של איוואטאן.
בתוך קפלת טוקון

ויטראז ‘מאחורי הצלב העיקרי של הקפלה
אמני IVATAN ציירו תמונות של קדושי הלקוחות של המחוז על התקרה.
הכנסייה נפתחה רשמית ב -3 במאי 2008, בזמן לאירוע החתונה של ילדו של הנציג עבאד ג’וליה, שהיא גם ראש המטה הנשיאותי, התחתנה עם האנגלי אנדרו פרקר.

קפלת טוקון יושבת בהכנעה על גבי מרף, לוכד עין העשוי מאבן כאילו מציע הירק לשמיים חסרי המנוחה. טוקון פירושו “הר” בשפת איוואטאן, שם מתאים מכיוון שהוא מכסה שטח קשוח בדרך כלל שנמצא בצלו של הר איראיה. מכאן ניתן להעריץ את הגלים השובבים של הים הפיליפיני המערבי וגם את האוקיאנוס השקט השואג.

איך להגיע לקפלה של טוקון: משדה התעופה בסקו, טוקון צ’אפל הוא רק טיול תלת אופן משם. זהו אחת התחנות של סיור צפון באטן (P1000 לכל תלת אופן, נהדר עבור 2 פקס). מדריך לנהג התלת אופן שלנו היה דייל ורקרוז, +63 929 341 0941.

טיפים נוספים ב- YouTube ⬇️⬇️⬇️

פוסטים קשורים:

כנסיית פואיי: אתר מורשת של אונסק”ו באילוקוס נורטה, הפיליפינים

5 אתרי מורשת לראות בסילאי סיטי, Negros Occidental

קתדרלת ליפה: הקתדרלה המטרופוליטית של סן סבסטיאן

טאל מורשת טאלה, באטנגס: סיור בהליכה

5 מיקומי חובה לראות באי לאנג, צפון סמר: סיור באופנוע

ארץ מרלבורו: Racuh Payaman, Batanes

3 המגדלורים של באטנים: בסקו, טייד, כמו גם סבטאנג

4 חופים יוצאי דופן בפיליפינים לבקר

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *